Як з'явилася борсетка

Спірний аксесуар, легенда 90-х, борсетка (або як називали її у фразах з розмовного - барсетка), знову набирає популярність у чоловіків. Оновлений, стильний дизайн моделей відмінно вписується в критерії моди, а функціональність цієї сумки в поєднанні з невеликими розмірами робить її дуже зручною.

Сучасні борсетки представлені в різних стильових напрямках - від класичного до спортивного
Сучасні борсетки представлені в різних стильових напрямках - від класичного до спортивного

Сьогодні барсетка - це класичний чоловічий клатч або сумка-почтальонка з безліччю кишень, яка закривається на застібку або блискавку. Виробляють її, як правило, зі шкіри або шкірозамінника, але в продажу є і тканинні кежуал-моделі. У борсетку складають всякі дрібниці, які незручно тримати в кишенях - ручку, документи, папери, які не можна пом'яти, телефон, блокнот, книгу. Туди зручно покласти права, ключі, гаманець, і тоді все буде під рукою. Покоління 90-х пам'ятає незграбні об'ємні борсетки, але сьогодні впевненно можна сказати, що роль сумки змінилася, як і дизайн. Різноманітність форм і розмірів цієї сумки стало більше, тому її можна взяти під діловий або повсякденний костюм, наприклад, джинси і сорочку.

З тих пір, як з'явилася барсетка, пройшли століття, і дизайнери, нарешті, оцінили її переваги, випустивши на модні подіуми. Однак, сумка прижилася в гардеробі чоловіків не з першого разу.

Минуле борсетки

Багато людей, яким зараз 30+ років, пам'ятають борсетку з 90-х. Проте перша згадка про неї зустрічається набагато раніше - в XVII столітті. Тоді вона виглядала як невеликий гаманець. Звідси і пішла назва - boursette, від слова bourse, яким називали гаманець. Середньовічна борсетка виглядала як мішечок зі шкіряною підставою. У ній носили гроші - купюри, монети. Пізніше у французів став популярний інший варіант сумки - в формі невеликої скриньки, куди поміщали цінні речі. Вона, очевидно, була елементом костюма заможних європейців - буржуа, знаті. Однак, штучка дисонувала з чоловічою модою того часу, була громіздкою не дуже зручною, так як одна рука залишалася зайнятою. Тому аксесуар не прижився і був надовго забутий. Аж до 90-х, коли отримав нове життя.

Як виглядала борсетка ХХ століття

Свій фінальний вигляд сумка придбала в кінці 80-х - початку 90-х. Цей час ознаменувався появою нової соціальної ролі - підприємців.

Незважаючи на "кримінальне минуле", борсетки - затребуваний аксесуар серед ділових людей
Незважаючи на "кримінальне минуле", борсетки - затребуваний аксесуар серед ділових людей

Найчастіше володіла нею людина, тим або іншим чином пов'язана з кримінальним світом, так званими «братками» з Москви, Сибіру, ​​Одеси, Петербурга. У них «водилися» гроші, вони «віджимали» кращий бізнес. А складовою образу був зовнішній вигляд - малинові піджаки (згодом - шкіряні), товсті золоті ланцюги і кільця ( «печатки»), спортивний одяг та незмінна барсетку. Тоді вона мала вигляд товстого клатча. Хоча призначення сумки залишалося тим же, що і зараз, - зберігання дрібниць, знайти в ній можна було все, що завгодно. Наприклад, пачки грошей. У будь-якому випадку, ця віха історії сумки послужила їй погану службу, вплинувши на її долю: аксесуар на довгий час став асоціюватися з відсутністю смаку і криміналом. Але ж барсетка - це зручний й модний аксесуар!

Новий погляд на старі речі

Звичайно, популярність борсетки не порівняти з тією, яка була в 90-х. Навіть існувала група з такою назвою, її пісні можна скачати і зараз. Але тепер її по-справжньому оцінили, в тому числі і модельєри. Борсетка має низку переваг:

• невеликі розміри, компактність;

• наявність кишеньок для зберігання предметів;

• зручне носіння (в руці, на плечі).

Вона відмінно поєднується з більшістю нарядів, її можна зустріти в модних колекціях і на подіумах. Тільки зі спортивним костюмом і кросівками поєднувати борсетку не варто, це дійсно ознака поганого смаку.

Борсетки у вигляді великого плоского гаманця користуються особливою популярністю
Борсетки у вигляді великого плоского гаманця користуються особливою популярністю

У каталозі інтернет-магазину «Свісс-Вотч» представлені кращі барсетки за доступною ціною. Вибір - величезний, якість - краща. Наші сумки зроблені з якісної шкіри і гарної фурнітури. Дизайн кожного виробу актуальний і нічим не нагадує образ з минулого. Ви зможете оцінити і вибрати сумку по фото на сайті. Якщо ви постійно носите з собою багато дрібниць, які доводиться розкладати по кишенях, а портфель - занадто велика сумка для вас, купіть борсетку, з нею можна йти і в офіс, і на прогулянку.