Seiko - простота, гідна кращих, або вибір Стіва Джобса

Стів Джобс - один із засновників корпорації Apple1984 рік, обкладинка журналу Time прикрашена фотографією молодого, алеВибір Стіва Джобса - годинник Сейко вже відомого Стіва Джобса. Фото вийшло дуже вдалим і це не дивно, так як зроблено відомим фотографом Норманом Сіффом. Джобс в водолазці і джинсах as usual. Здавалося б, нічого незвичайного, якби не зап'ястя, на якому красується Seiko Chariot. Насправді в той час це була всього лише «одна з» розробок Сейко, яка чи то випадково, чи то спеціально виявилася в часовому гардеробі великого гуру цифрових технологій. Хоча, в продуктовій лінійці виробника були моделі солідніше зовні і могутніше в технічному плані. Пізніше, саме ця модель з обкладинки Тайм була продана на аукціоні за рекордну суму в 42 тисячі доларів. Мало того, японська компанія вирішила випустити оновлену версію цього культового «шедевра» годинникової індустрії. Хоча, легендарності годиннику надав швидше їх володар, ніж наявність якихось унікальних якостей. Оцінити годинниковий вибір людини, який подарував світові супер гаджети, пропонує онлайн бутік Свісс Вотч, де представлений докладний опис різних моделей світових годинникових брендів

Мінімалізм і суто японська практичність

Seiko Chariot відрізняються простим дизайном. Мінімалістичний корпус, оснащений заклепками, візуально схожий з бортовим корабельним ілюмінатором. Простий білий циферблат тільки доповнює цю простоту і лаконічність. Для тих, хто віддає перевагу тотал блек, компанія випустила в 2017 році моделі з чорним циферблатом. Але якщо ваша мета обзавестися улюбленою моделлю годинника свого кумира - вибирайте класичний, тобто чорно-білий варіант.

Сучасні прихильники Еппл отримали можливість вибирати між «оригінальним» рішенням і його оновленим виконанням. Так в оригіналі, який носив Стів Джобс, діаметр корпусу годинника становив 33мм, версія №2 збільшилася до 37.5мм. У порівнянні з потужними чоловічими хронографами цей годинник виглядає майже крихітними, але оновлений варіант вже більш «великий», ніж модель 1984 року. Тобто придбав більш чоловічі розміри.

Конструкція годинника залишилася колишньою, але змінилися типорозміри (у версії №2). Якщо говорити про моделі, якій дизайнери зберегли її історичні габарити, то відстань між дужками становить, як і раніше, 38.5мм. У новій варіації цей параметр виростає до 43.4мм. Довжина дужок змінилася не настільки значно, і склала 6.4мм (рання версія) і 6.6мм (новинка). Вага так само змінилася в бік збільшення і дорівнює 28 грамам для «исходника», і 35 грами для Сейко 2017 року.

Годинник Стіва Джобса Seiko Chariot і його сучасна модифікація Nano Universe
Годинник Стіва Джобса Seiko Chariot і його сучасна модифікація Nano Universe

Дизайн перевиданої версії практично не відрізняється від оригіналу. Все та ж нержавіюча сталь для корпусу, теж саме покриття чорного кольору типу IP, все той же показник водонепроникності в 50 метрів. Механізм кварцовий 7N01, як і багато років тому, виробляється самою компанією. Ну а точність роботи механізму становить + - 15 сек. в місяць. Правда, нове покоління Seiko Chariot представлено в двох варіаціях в плані механізму: кварцовій і електронній. Для захисту циферблата використано ударостійке скло. Простий чорний шкіряний ремінець, прошитий чорними нитками, не зазнав ніяких змін. Втім, як і зручна, але проста застібка, виконана з нержавіючої сталі, пофарбованої в чорний колір.

Оскільки Джобс носив саме цей годинник багато років і навіть не намагався знайти йому заміну, можна стверджувати, що якісний рівень виробу, його технічність і точність дуже високі. Ну не міг би собі дозволити засновник Apple носити на руці поганенький годинник. Мало того, дизайнери компанії Еппл сплагіатили ідеї циферблата від Сайко для своїх смарт хронографів Apple Watch. А якби ідея була погана, то новатори з Еппл пройшли б мимо.

Кожного, хто поставить перед собою мету обзавестися Seiko Chariot, чекають певні складності. По-перше, тираж перевиданих моделей обмежений. По-друге, виробник вирішив, що цей годинник з'явиться тільки на локальному, тобто японському ринку. Тому для їх покупки доведеться скористатися інтернет магазинами і опинитися щасливчиком по життю. Адже лімітований тираж звужує можливості всіх бажаючих придбати цей культовий предмет, що став культовим швидше через те, щоб колись саме його вибрала особистість, яка ще за життя отримала статус легенди. Долучитися до легенд і культів пропонує інтернет магазин Свісс Вотч, де представлені різні моделі годинників від усіх відомих годинникових брендів.