Про годинники Курта Рассела - крізь віхи кінокар'єри

Курт Рассел - актор, сценарист, продюсерЦього блискучого американського актора (а також сценариста і продюсера) з характерною Курт Рассел голлівудською посмішкою привела у велике кіно ... спадковість. Втім, якою ще дорогою, крім «кіношної», міг піти син телеактора Бінга Рассела, який з 6 років «вештався» на сцені в різних програмах і шоу? Однак адже неспроста студія Діснея уклала з 11-річним Куртом Расселом контракт аж на 10 років. Але екран не так вабив підлітка, як бейсбол: це була його справжня мрія. Курт був активним учасником малої бейсбольної ліги початкової і середньої школи, а по їх закінченню подався в професіонали. Ось тут-то б і розкритися його спортивному таланту! На жаль - серйозна травма поставила хрест на спортивній кар'єрі і змусила Рассела повернутися до акторського ремесла.

Так на світ з'явився знаменитий герой фантастичних фільмів і бойовиків 80-90 років, який запам'ятався глядачам за «Силквуд», «Втечу з Нью-Йорка», «кістяний томагавк», «Зоряні брами», «Посейдон» і інші голлівудські бойовики. А за Раселлом, незважаючи на його епізодичні знахідки в комедійному і мелодраматичному жанрах, остаточно закріпилося амплуа безстрашного актора, що виконує більшість трюків без допомоги каскадерів. Природно, що в фільмах наш персонаж з'являється в обов'язковому атрибуті впевненого в собі чоловіка - стильних і брендових наручних годинниках. До слова, вони продаються в інтернет-магазині Свісс Вотч, колекція якого зберігає чимало цікавого ...

Від класики до авіації - зовсім трохи

Одними з перших наш герой «засвітив» знаковий Ролекс Datejust: сталося це в кінострічці Tequila Sunrise ( «П'яний світанок», 1988). Поліцейський - Нік (Рассел), вирішуючи проблеми боротьби з наркоторговцями в каліфорнійському містечку, час від часу ненав'язливо підтягує рукав піджака, щоб показати ефектні форми наручної годинникової класики.

А демонструвати є що: винятковий дизайн 36мм корпусу (висота 12,5 мм), виготовленого з особливо міцної нержавіючої сталі, променистий ободок ребристого безеля з жовтого золота, сапфірове скло, стійке до подряпин. Поєднання вишукано полірованих і сатинованих частин корпусу, білий циферблат з чорними римськими цифрами і чорними стрілками, знаменита золота корона на «12», - все це Дейтджест Ойстер кварц власною персоною.

Годинник Ролекс Дейтджаст Курта Рассела («П'яний світанок»)
Годинник Ролекс Дейтджаст Курта Рассела («П'яний світанок»)

Крім прекрасних хронографічних якостей, «ходики» покажуть власнику і дату, що знаходиться під лінзою вікна-«циклопа» на «3». Кварцовий механізм, безсумнівно, бездоганний в точності, а застібка браслета з нержавіючої сталі з логотипом виробника надійна і міцна.

Відзначимо: подальші часові кінопрістрастія Курта Рассела носять здебільшого (не побоїмося цього слова!) «Наліт» авіаційного початку. І з цим пов'язана одна його давня таємниця.

«В першу чергу - літаки ...»

Виявляється, в біографії нашого героя є факт, що рідко зустрічається в оглядах фільмографії актора. А саме: цілих шість рочків 18-річний юнак віддав військово-повітряному загону Національної гвардії Каліфорнії, і, як стверджують, був на хорошому рахунку. Яким ж тепер повинен бути його годинник, якщо не відзначений характерною «авіаційною» стилістикою?

Уже в «Зоряних брамах» (1994) Курт з'являється в Брейтлінг Sirius - творінні мануфактури, яка ще з позаминулого століття поставляє хронографи для авіації. Потужний 39мм корпус, що поєднує матову і поліровану сталь, вінчає безель з втиснутими і накладними мітками, через що вся конструкція здається трохи «йоржистою».

На темному циферблаті - позолочені мітки, три стрілки хронографа і три додаткових світлих лічильника, керованих бічними кнопками. Кварцовий механізм не тільки управляється з 6 стрілками, але і змінює цифри у віконечку дати між «4» і «5». Шкалу тахометра, що йде по внутрішньому краю корпусу, оцінять справжні авіатори.

Курт Рассел в годиннику Булгарі (фільм «Наказано знищити»)
Курт Рассел в годиннику Булгарі (фільм «Наказано знищити»)

Двома роками потому, в стрічці «Наказано знищити» (1996), на Расселі видно представника славного сімейства Булгарі, витриманого в тих же «чоловічих», мінімалістичні тонах. Виявляється, боротися з міжнародними терористами на борту повітряного лайнера зручніше, коли у тебе на руці круті «тікалкі» з 41мм сталевим корпусом з зухвалим дизайном трохи скошеного безеля.

Всередині - надійний механізм з автопідзаводом і запасом «життя» на 42 години рухає три стрілки хронографа. На позначці «3» - віконечко дати, надійне сапфірове скло зверху і ззаду корпусу, з яким приємно контрастує шкіряний ремінець.

В небесах і на морі

Але Breitling ... Як виявилося, авіаційне минуле міцно тримає актора, і документальний, майже що автобіографічний фільм «Побиті виродки бейсболу» (2014 року) - підтвердження цьому. Брейтлінг Navitimer на руці Курта - абсолютно новий концепт бренду, втім, що поважає традиції.

Хронограф Курта Рассела Breitling Navitimer
Хронограф Курта Рассела Breitling Navitimer

Сталевий 43мм корпус (висота 14,25мм) здається візуально трохи більшим за рахунок розміру ребристого обертового безеля, і секундна шкала, по якій рухається червона стрілка, вже захована всередину. Механізм з автоподзаводом дозволить «ходикам» рухатися до 70 годин. «Начинка» циферблата традиційна: 3 світлих додаткових лічильника на чорному циферблаті, віконечко дати, ну, і не без шкали тахометра. Сапфірове антиблікове скло - з обох сторін, причому, ззаду воно прикриває сталеву кришку зі знаменитим «лого» мануфактури.

Втім, в годинниковій колекції Рассела є ще один екземпляр, який продовжує «скупу» чоловічу естетику, але вже в іншій стихії. Омега Seamaster - це антимагнітний хронометр з можливістю занурення до 150 метрів завдяки унікальному гелієвому клапану, що оберігає фірмовий коаксіальний механізм від води.

Курт Рассел і його годинник Омега Seamaster
Курт Рассел і його годинник Омега Seamaster

У ньому все пропорційно і лаконічно: 41,5мм сталевий корпус, закритий двусторонневипуклим сапфіровим склом, віконце дати на «3», сині «загострені» стрілки хронографа і такі ж мітки, прекрасно «читаються» на білому циферблаті. Оцінюючи дизайн Сімастера, розумієш, що права сентенція про те, що все геніальне - просто. До речі, запас ходу цієї «геніальної простоти» - до 60 годин.

 «Зрілий і успішний»

Цікаво, що в блокбастер The Fate of the Furious (у нас - «Форсаж-8» 2017), Рассела ... «привела» американська молодая годинникова компанія Niall, яка виробляє все, крім для механізмів своїх годинників. На етапі визначення комерційних спонсорів стрічки, саме Найел переконав сценаристів і режисерів у необхідності представляти персонажа Рассела в своєму годиннику. Аргумент бренду був «залізобетонний»: актор легендарний, він «зрілий, досвідчений і успішний, як клієнти Найела».

Так Курт виявився в розкішних Niall ГМТ Нуар з 40мм корпусом (висота 10,7мм) з нержавіючої сталі, закритим загартованим протиударним склом Корнінг Gorilla Глесс. У «тікалок» - 65-годинний запас ходу швейцарського механізму «Етерна» з автоподзаводом і окремий лічильник часу GMT на «6».

Niall GMT Noir - годинник Курта Рассела у фільмі «Форсаж 8»
Niall GMT Noir - годинник Курта Рассела у фільмі «Форсаж 8»

На махрово-чорному (тому й Noir) поле циферблата, на мітці «9», білим ефектно виділяються мітки, дані допоміжного лічильника секунд і віконечко дати на «3». Дивлячись на цей лаконічний шедевр, знову закрадається відчуття ефекту «дежа вю»: ба! Так це ж стилізація під «прилад авіаційної панелі»! Ось, виявляється, де Рассела знову спіткало славне минуле, воно ж і сьогодення.

Авіатор в душі і романтик за покликанням ... Актор по життєвому амплуа і реаліст за переконаннями. Неважливо, хто ви. Про ваші думки, справи і пристрасті «розкажуть» наручні годинники, з філософським підходом підібрані в каталозі онлайн-бутіка Свісс Вотч.