Коли з'явився ремінь для брюк?

Ремінь - незамінний аксесуар, який присутній в гардеробі кожної жінки і кожного чоловіка. І, як правило, не один. Його надягають не тільки (і, в основному, не стільки), щоб підтримати штани, а й заради естетики. Правильно підібраний аксесуар облагороджує наряд, підкреслює достоїнства фігури або родзинку сукні. Але чи завжди було так? Коли побачив світ перший ремінь, де він з'явився і як змінювався з плином часу - розповідають наші експерти.

Історія ременя: від гладіаторів до бізнесменів

Перші ремені, кажуть історики, з'явилися у стародавніх людей. Так-так, ті самі смужки шкіри або тканини, якими підперізувалися шкури - це праобраз ремінця. Широко поширені ремені були в Давньому Єгипті, Греції, Римі. У єгиптян і греків аксесуар нагадував, скоріше, мотузку, так як був зроблений з тканини і зав'язувався на талії вузлом. Його носили тільки люди найвищого стану, наближені до володарів. У римлян використовувалися і шкіряні ремені. До слова, ремінь римського воїна сильно нагадував сучасний корсет: широкий, майже на весь живіт, укріплений металом. Його навіть прикрашали візерунками.

Один з головних нюансів гармонійного зовнішнього вигляду - поєднання ременя з відтінком взуття
Один з головних нюансів гармонійного зовнішнього вигляду - поєднання ременя з відтінком взуття

Ремінь, яким ми його знаємо, з'явився в Персії. Шкіряними джгутами з пряжкою прикрашали одяг, на них закріплювали гаманець або кинджал. Такими вироби перекочували в Європу. Тут довгий час ремінь вважався елементом одягу бідних людей, так як мав тільки функціональне призначення. Наряд багатих в епоху Рококо не потребував ременів, та й вони, скажімо прямо, вносили дисгармонію в чоловічий і жіночий образи. Пізніше з'явилося ще одне геніальний винахід людства - підтяжки. Здавалося б, ремінь назавжди буде забутий. Дійсно, попит на нього впав, але це була не смерть, а друге народження. Так як тепер необхідність в ньому відпала, його стали використовувати виключно як декоративний елемент одягу. А значить, ремінь знову став аксесуаром тільки для багатих. За часів Відродження лорди, леді і інші вельможі з різних країн світу не відмовляли собі в задоволенні і прикрашали свої ремені якомога пишніше. У тому числі - коштовностями та цінними металами. Максимум, що могли собі дозволити прості люди - це звичайні смужки чорної шкіри, з пряжкою. Але історія пожартувала, і саме таким ремінь переступив ХІХ століття і увійшов в ХХ-й.

У перші роки ХХ століття значний вплив на моду надає війна, а пізніше - Джентельменська мода з Лондона. До 1910 року ремінь (на той момент шириною 3-5 см) був частиною військової або спортивної форми, а підтяжки носили на додаток до костюму, то пізніше все стало з точністю до навпаки. Ремінь знову є ознакою гарного смаку і символом справжнього джентльмена. Саме тоді, до речі, з'являється правило, що ремінь і взуття повинні бути одного кольору. Сьогодні воно вже не діє, хоча вимоги до гармонійності наряду залишаються. Наприклад, доречно, коли взуття та ремінь доповнюють один одного за кольором, а пряжка ременя зроблена з того ж металу, що годинник або запонки.

Жіночі ремені можна носити не тільки з брюками, але і з сукнями (діловими і навіть вечірніми), блузками, жакетами, пальто
Жіночі ремені можна носити не тільки з брюками, але і з сукнями (діловими і навіть вечірніми),
блузками, жакетами, пальто

У 50-х роках аксесуар перестає бути чоловічим і перекочовує в жіночий гардероб. Його із задоволенням носять дівчата-хіпі, що можна побачити на численних фото. Поступово ремені проникають в ділову і повсякденне обстановку. Сьогодні, якщо порівняти з початком минулого століття, ремінь - швидше елемент самовираження. Його носять не тільки з брючним костюмом, але і з джинсами і спідницями, під однотонну або кольорову сорочку або блузу. У колекції будь-якого виробника одягу є асортимент ременів всіх форм, кольорів і розмірів, для чоловіків і слабкої половини людства.

Як купити хороший ремінь

Якісний виріб зазвичай роблять зі шкіри та використовують металеву фурнітуру. Решта - прояв вашого особистого смаку. Якщо ви хочете дійсно міцний продукт, який прослужить кілька років, зверніть увагу на брендовий ремінь. В інтернет-магазині «Swiss watch» можна купити саме такі, репліки BurberryGucciLouis VuittonHermes. Вибрати і замовити виріб можна через інтернет. Велика кількість новинок і відмінне поєднання європейської якості та доступної ціни стануть вагомими приводами зробити покупку.