Історія появи ременів для штанів

Сьогодні модний ремінь, і не один, є в кожному гардеробі, і у жінок, і у чоловіків. Запити про те, де або як купити хороший ремінь, як вибрати ремінець, про моду на ремені не йдуть з ТОПу Гугла і Яндекса. Без цього аксесуара не обійтися, і не тільки тому, що він підтримує на місці штани. Це прекрасний інструмент, щоб облагородити костюм, зробити акцент на стилі і статусі. А чи правда, що раніше ремені носили тільки дуже багаті люди? Де з'явився перший ремінь? Чи завжди він був такий популярний і затребуваний? Ми вирішили відповісти на ці питання в цьому матеріалі.

Перші ремені: якими вони були

Складно сказати, коли цей аксесуар з'явився у людини вперше. Достеменно відомо, що ремінці почала використовувати ще первісна людина: підв'язувала їм одяг, використовувала для зв'язки і перенесення предметів. Але спочатку це були просто смужки з кори або інших рослинних волокон. Пізніше - смужки зі шкіри, мотузки. Їх зав'язували, як звичайний пояс. Наприклад, такі були популярні в Стародавній Греції і Єгипті, у скандинавських племен. А ось в Римі пояс воїна мав металеву деталь, що закриває часто торса. Погодьтеся, в бою така річ непогано рятувала від травм.


Чоловічі ремені сьогодні надягають не тільки з діловим костюмом, але і з брюками, джинсами, шортами

Ремінь зі шкіри з пряжкою, праобраз того, який ми використовуємо сьогодні, винайшли перси. Крім практичної функції, ці вироби також використовувалися в якості прикраси. Уже тоді їх почали прикрашати пластинами з металу.

Історія ременя від Середньовіччя до ХХ століття

Існує думка, що ремінь наших дідусів і прадідусів - це щось пишне, прикрашене золотом, діамантами, тисненням. Частково це правда. Ряд епох, наприклад, Ренесанс, дійсно передбачали пишний чоловічий костюм. І так, придворні, високородні джентльмени завжди мали кілька ременів з дорогими пряжками, з натуральної шкіри. Часто ці вироби прикрашали зображеннями фамільного герба.

Але в звичайному житті все було трохи інакше. Народ та й заможні чоловіки, джентльмени, використовували прості шкіряні ремені. Якщо порівняти з сучасними, вони мало чим відрізнялися. Правда, якісну шкіру могли дозволити собі не всі, тому часто ремінь був з неякісної шкіри - важкий і жорсткий. А найбідніші продовжували використовувати пояси з мотузки або шкіри. Жінки практично не користувалися ременями, адже плаття рідко коли передбачало такий елемент. А якщо він і використовувався, то лише як декоративний.

У XIX столітті в моду увійшли підтяжки, і на деякий час про ремені забули практично зовсім. Вони використовувалися тільки як частина військової або спортивної форми. До сих пір збереглися фото і картини, де генерали або відомі спортсмени, борці, силачі, стоять в брюках з ременем. Одне дуже спекотне літо 1890-х повернуло цей аксесуар в чоловічий гардероб. Через підтяжки сорочки прилипали до мокрого від поту тіла, що було вкрай незручно.

Жіночий ремінь - аксесуар красивий, але підступний: може, не тільки створити диво, але і зіпсувати весь образ. Тому вибирати ремінь слід відповідально, з урахуванням зросту, особливостей фігури і загального стилю
Жіночий ремінь - аксесуар красивий, але підступний: може, не тільки створити диво, але і зіпсувати весь образ.
Тому вибирати ремінь слід відповідально, з урахуванням зросту, особливостей фігури і загального стилю

А ось жіночі ремені спочатку носили суфражистки, які боролися за рівні права. Другим народженням моди на ремінь жінки зобов'язані руху хіпі.

Мода на ремені

Сьогодні модельєри створюють безліч ремінців на будь-який смак по ширині, довжині, кольору і виду:

  • Ремінь - обов'язковий аксесуар класичного брючного костюма. У світі бізнесу правильно носити вироби з натуральної шкіри, з простою пряжкою, без прикрас, стриманих тонів;
  • У неформальній обстановці можна спробувати ремінець з пряжкою, прикрашеної гравіюванням або стразами. Так, і чоловікові теж;
  • Ремінь не повинен бути тон в тон з взуттям, але добре, коли вони поєднуються;
  • Ремені сьогодні надягають не тільки з діловим костюмом, але і брюками, джинсами, шортами.

Рекомендуємо подивитися асортимент каталогу інтернет-магазину «Swiss watch» - вибір якісних ременів тут дуже широкий. Брендові вироби відповідного вам розміру, з натуральної шкіри стануть прекрасним доповненням образу. Спробуйте підібрати щось стильне і оригінальне з фірмових колекцій, до того ж - за доступною ціною.