Джекі К. і її годинникові уподобання

Законодавиця моди і героїня світської хроніки Жаклін КеннедіІснує «крилатий вислів», що по годинниках такого красеня, як Ален Делон, Франція звіряла годинник. А образи Жаклін Кеннеді копіювали жінки з усього світу (як в Новому Світі, так в Старенькій Європі). Здавалося б, що спільного між цими двома світовими легендами? Виявляється, у них була одна пристрасть на двох - годинник Cartier Tank. Коли ця модель вперше з'явилася (а це було в 1917 році) в годинниковій індустрії відбулася справжня революція. Масштаб новаторства був меншим, ніж створення справжнього танка для армійського арсеналу. Кажуть, що Луї Картьє створив свій годинниковий шедевр в честь танка - цього не меншого шедеврального технічного винаходу.

Незважаючи на свою «масивну» назву, сам годинник виглядає дуже вишукано і стильно. Хоча, як Жаклін і Джон Кеннедістверджував їх творець, розробляючи дизайн, він орієнтувався на небачену до цього часу броньовану машину, яка змінила суть війни і тактику її ведення. Так боковини хронографа - це гусениці, заводна головка, оснащена сапфіром, - це вежа, а корпус машини став дизайн-ідеєю для корпусу ходиків. Великі генерали змагалися в мощі своїх армій і крутості танків, але не забували при цьому похвалитися своїм наручним Tank by Cartier.

І в цій низці сильних і впевнених у собі джентльменів знайшлося місце і розкішної жінці, яка оцінила особливу стилістику і оригінальність хронографа, що став справжньою «бомбою». Чим же такий примітний цей винахід і чому навіть за більш ніж сто років свого існування він не втратив своєї оригінальності і як і раніше входить в wish lists людей з бездоганним смаком? Оцінити бездоганність дизайну, а так само ознайомитися з описом моделі пропонує сайт онлайн бутика Свісс Вотч. Тут же доступна модель, яка прикрашала зап'ясті аристократичній Джекі, а саме золотий годинник Картьє з заводною голівкою, інкрустованою сапфіром.

Танки теж бувають витонченими

Cartier Tank, який подарував Джекі її шурин Принц Радзівіл, відрізнявся особливою вишуканістю ліній і зовсім не нагадував танк. Безумовно, основна стилістика моделі була витримана, але крихітні розміри і гармонійна комбінація дорогих матеріалів зробили свою справу і годинник виглядав настільки аристократично і ніжно, що «сидів» на зап'ясті тендітної Кеннеді як влитий.

Для створення свого шедевра годинникарі Картьє вибрали золото 750 проби (в якості основного матеріалу корпусу), сапфір (для інкрустації заводної голівки). У всьому іншому (крім розмірів) ходики нагадували легендарні «Танки», з прямокутним чітким корпусом і лаконічним шкіряним ремінцем. Римські цифри для індикації часу в трохи «скошеному» положенні дозволяють легко визначати години і хвилини, а віконце з датою (в нижній частині) циферблата розширює функціонал хронометра.

Годинник Жаклін Кеннеді Cartier Tank
Годинник Жаклін Кеннеді Cartier Tank

Сучасні моделі оснащені хронографами, що дозволяють визначати секунди. Годинна і хвилинна стрілки виконані з матеріалу, який за кольором гармонує з корпусом і циферблатом. Адже в залежності від обраної моделі, корпус може бути «металік», «рожеве золото» або «жовте золото», як у Ж.Кеннеді. Циферблат буває білим, чорним або злегка сіруватим. Нічого зайвого, але як кажуть власники моделі Картьє Танк, - ці годинники носять не для визначення часу, а для краси. Напевно, тому сучасна ікона стилю Кім Кардашьян на аукціоні Крісті придбала цей культовий шедевр, що належав першої леді США, за який вона виклала 379 тисяч доларів.

Piaget - ювелірні прикраси і годинник для обраних

Продукція, вірніше ексклюзивні вироби цієї марки, так само часто красувалися на Джекі. Це не дивно, тому що саме Piaget почала випускати такі незвичайні моделі, як годинник-запонки, хронографи у вигляді перснів і брошок. Так як в майстернях марки працюють фахівці більше 40-ка професій, то це один з небагатьох брендів, що пропонує хронографи, повністю виконані в стінах своїх мануфактур. Однією з новинок є годинник з кам'яним »циферблатом, для виготовлення якого використовували нефрит, бірюзу, тигрове око, онікс і навіть ляпіс-глазур.

Годинник Жаклін Кеннеді Piaget
Наталі Портман, яка знялася у фільмі «Джекі» в ролі Жаклін Кеннеді, одягала на зйомки
справжній годинник Жаклін – Piaget з нефритовим циферблатом

Ходики з золота, з овальним циферблатом з нефриту стали культовими, по-перше, через свою розкішність, а по-друге, тому, що саме їх вибрала чарівна Джекі. Для обрамлення циферблата використані діаманти і зелені турмаліни, інтегровані в безель. Золотий браслет, декорований мотивом «палас» надає ходикам особливої ​​елегантності і розкішності. Недарма ця модель вважається однією з кращих в колекціях Piaget і частиною культурної спадщини великого годинникового дому. Оцінити пишність дизайну дозволяє фото моделі на сайті онлайн магазину Свісс Вотч. Тут же доступні і інші унікальні шедеври цього бренду.