Чому у британців парасолька завжди з собою?

Англійці кажуть: «У всіх країнах клімат, в Британії - погода». І дійсно, похмура, волога погода з постійними дощами, які можуть початися в самий невідповідний момент - характерна особливість цієї країни. Причому настільки відома, що проявляється у фольклорі, літературі, текстах пісень. Британці перетворили дощ в свою пам'ятку, візитну картку. Тільки ось парасольку доводиться брати постійно. Інтернет-магазин Swiss-Watch вирішив дізнатися, чому ж у британців завжди з собою парасолька і якому аксесуару вони віддають перевагу.

«Погода шепоче», або чому англійцю без парасольки - нікуди

В Англії сонячний і ясний день (який взагалі-то трапляється нечасто) в один момент може перетворитися в дощовий і вітряний. І все завдяки особливому розташуванню острівної держави Великобританія: навколо море, океан, а частина суші на півночі омивається теплою течією. Британці до такого «подарунку природи» звикли і ставляться зі своєрідним гумором і властивою їм практичністю - не забувають брати парасольку від дощу завжди, коли виходять на вулицю.

З парасолькою у них пов'язана не одна прикмета. Наприклад, британці вважають, що не можна упускати парасольку, а якщо вже упустили, підняти повинен хтось інший, інакше трапиться нещастя. Розкривати парасольку в приміщенні теж не можна - буде біда. А покласти його на ліжко або стіл - значить приректи себе і свою сім'ю на бідність і фінансові негаразди.

У англійців особливі відносини з парасолями. Існує навіть етикет, який регламентує правила їх використання
У англійців особливі відносини з парасолями. Існує навіть етикет, який регламентує правила їх використання

У цій нації особливі відносини з парасолями. І це навіть відображено в мові. Слово umbrella спочатку означало «парасольку від сонця», так як відбувалося від латинського кореня, який перекладався як «тінь». Але у англійців для літніх парасольок є інша назва - parasol. Хоча попереднє теж використовується. А дощову парасольку леді і джентльмени називають іншим словом - brolly.

До слова, ту парасольку, якою ми користуємося, винайшов саме англієць - містер Семюел Фокс. Його прототип складався з тростини з ручкою і купола на спицях, на які натягували водонепроникну тканину. Вперше екземпляр був представлений в ХІХ столітті і, хоча і став складніше згодом, все ще використовується в парасольках по всьому світу. Він важив набагато менше старого аналога, і взяти з собою на прогулянку такий аксесуар було дуже зручно.

Як носити парасольку по-англійськи

Якщо порівняти з іншими націями, англійці приділяють парасолькам набагато більше уваги. Це не просто предмет, який захищає від дощу, це важливий аксесуар, поряд з сумкою або шарфом, взуттям, ременем. Серед британців популярні колекції практичних і красивих парасольок - яскравих, з принтами і малюнками. Люблять і тростини, і складні моделі, які ховають в сумочку або рюкзак. Як завжди, законодавицею моди є королева Єлизавета, відома трепетним ставленням до аксесуара. В асортименті її гардеробу особливе місце займають пластикові парасолі-тростини з прозорим куполом і яскравим кантом. Вона вибирає їх під колір костюма і виглядає на фото просто чудово! Успадковують главу нації як прості піддані, так і члени сім'ї: папараці засікли з аналогічними моделями в руках наслідного принца Кембриджського і його мачуху, Каміллу Паркер-Боулз.

Парасоля не просто захист від дощу, але і стильний аксесуар
Парасоля не просто захист від дощу, це стильний аксесуар

Для дощової парасольки у британців розроблені правила етикету:

  • вибирати модель потрібно під колір одягу;
  • у вітряну погоду парасольку краще змінити на макінтош;
  • розкриту парасольку носять трохи під нахилом, щоб нікого не травмувати;
  • чоловікам не можна брати жіночу парасольку;
  • жінка не повинна передавати свою парасольку і сумочку кавалеру;
  • сушити парасольку потрібно тільки в закритому стані, поставивши в спеціальну підставку або до стіни.

В інтернет-магазині Swiss Watch ви знайдете кращий вибір парасольок від дощу, вироблені перевіреними брендами Louis Vuitton, Hermes, Gucci.. Якісні вироби можна купити в каталозі за вигідною ціною. Це ще один привід, щоб побалувати себе аксесуаром, який оцінили британці!