Чому туристи вибирають рюкзак?

Рюкзак незамінний в будь-якій подорожіСеред обов'язкового для туриста спорядження завжди буде туристичний рюкзак. Чому? Це просто: рюкзак, на сьогоднішній час, найзручніший, найпростіший і найбезпечніший спосіб перенести все необхідне. Він має масу переваг. Експерти інтернет-магазину «Swiss watch» порівняли рюкзаки, популярні у туристів, і розкажуть, чим вони так підкупають мандрівників і як вибрати найзручніший.

Рюкзак або валізу: що купити туристу

Цей аксесуар стане в нагоді тим, хто:

 • Любить подорожувати без нічого, бути мобільним в поїздці;
 • Ходить в походи (не важливо, за місто на вихідні або в гори на місяць) або експедиції;
 • Подорожує автостопом, на велосипеді.

У рюкзака маса переваг перед валізою або сумкою. По-перше, він залишає вільними руки і не перевантажує спину. У підсумку, речі абсолютно не заважають вам насолоджуватися подорожжю, а в кінці дня руки і спина не болять. По-друге, багато моделей витримують дуже велику вагу, тому для поїздок на далекі маршрути вони практично не мають собі рівних в комфортності. З рюкзаком легко в поході, на екскурсії, у відрядженні, в автобусі або літаку його можна просто покласти на верхню полицю. Крім внутрішнього обсягу, до нього можна прив'язати альпіністське спорядження або намет.

Які рюкзаки набувають мандрівники

Вибирати рюкзак найкраще виходячи з майбутнього призначення:

Рюкзак ідеально підходить для невеликої подорожі або міської прогулянки
Рюкзак ідеально підходить для невеликої подорожі або міської прогулянки

Рюкзак «на уїк-енд»:

 • Має обсяг близько 45 літрів;
 • Необов'язково має каркас.

Такий аксесуар підійде мандрівникам, які люблять короткі вилазки «на природу» або в інше місто, їздять у відрядження, вважають за краще залишатися мобільними в дорозі і не тягнути за собою валізу. Обсяг внутрішнього простору дозволяє укласти туди теплі речі, невеликий запас їжі, воду, змінний одяг, теплу кофту. У деяких є місце для ноутбука і зарядного пристрою. Зовні є кріплення для спального мішка, намети, килимка. Найкращі моделі мають жорстку дихаючу спинку, яка забезпечує рівномірний розподіл навантаження і вентиляцію.

Альпіністський (штурмовий) рюкзак:

 • Обсяг - до 30, іноді до 40 літрів;
 • Має каркас, найчастіше анатомічний;
 • Щільний, обтічної форми.

Назва цього виду говорить сама за себе: він - обов'язкова покупка для альпініста. Гладка поверхня, обтічність, мінімальна кількість зовнішніх кріплень і кишень не заважають пересуванню в горах. Наявність каркаса дозволяє розподілити навантаження і збільшити вантажопідйомність рюкзака. У належним чином зібраний рюкзак поміщаються припаси, термос, теплі речі, на елементи зовні кріпляться льодоруби, ліхтарик, рукавички.

Рюкзак для походів:

 • Має об'єм не менше 60 літрів;
 • Може збільшуватися в розмірах.

Туристичні рюкзаки в залежності від призначення відрізняються обсягом, конструкцією і кількістю додаткових кишень
Туристичні рюкзаки в залежності від призначення відрізняються обсягом, конструкцією і кількістю додаткових кишень

Такі моделі призначені для тривалих піших походів і експедицій. Якщо порівняти з рюкзаком для вихідного дня, цей має більший обсяг. Туди поміститься все необхідне - запас їжі, казанок для її приготування, спальник, теплі речі, аптечка. Він забезпечить під рукою все необхідне для комфортного відпочинку. Як правило, в нижній частині є подвійне дно на блискавці, відкривши яку можна збільшити обсяг рюкзака. Такі вироби високі, тому людині з ростом нижче середнього важливо приміряти рюкзак перед покупкою або звернути увагу на розміри на фото. Випускають їх як з каркасами, так і без. Який вибрати? Перші переносять більшу вагу, рівномірно розподіляючи його по спині. Крім того, за рахунок каркаса вони тримають форму, і укладати речі стає простіше (це важливо новачкам в пішому туризмі). Другі дешевше і важать менше, але і розраховані на невелику масу. Правильно збирати безкаркасний рюкзак - ціла наука, він підійде бувалому туристові.

Що є важливим при виборі?

Головне - якість. Рюкзак купується не на день, він буде «працювати» в складних умовах, з навантаженням, тому:

 • Тільки щільний, якісний матеріал з водовідштовхувальними властивостями;
 • Виключно рівні, міцні шви, без ниток, які стирчать у різні боки;
 • Металева фурнітура.

Не варто забувати про власний комфорт. Тому потрібно звернути увагу, щоб лямки не були надто вузькими, інакше вони почнуть упиватися в плечі. Якщо виріб великий, повинен бути передбачений ремінь на талію, який компенсує навантаження.

Якісні рюкзаки, а також сумки і гаманці є в асортименті нашого інтернет-магазину. Рекомендуємо звернути увагу на репліки брендів з США і Європи. Вироби з каталогу колекцій зшиті в ЄС, мають доступну ціну і повністю відповідають прототипам.