Чи врятує дощова парасолька від сонця?

Захист від сонця для жінки - запорука довгої молодості і гарного стану шкіри. І це питання стає особливо важливим з наближенням теплої пори - весни і літа. Яку парасольку вибрати для прогулянки в сонячний день? Під чим сховатися на пляжі? Розбирався інтернет-магазин «Swiss watch».

Парасолька від сонця і дощу: в чому відмінності

Складні дощові парасолі знають всі. Парасолі від сонця, здавалося б, виконують аналогічні функції, але вони зовсім інші. Відмінні ознаки сонцезахисного парасольки:

  • яскраве забарвлення. Як правило, світла, навіть біла, або яскрава, з тваринами або рослинними орнаментами, пляжними принтами. Парасольки можуть декоруватися мереживом або воланами. Загалом, вони абсолютно не нудні;
  • легкість, якщо йдеться про жіночу прогулянкову парасольку. Парасолі для пляжу, навпаки, набагато більше дощових - один купол має в діаметрі не менш півтора метра. Вони масивніше і забезпечені додатковими деталями;
  • матеріали і конструкція. Для купола використовують тканини з дихаючим шаром, передбачені отвори для повітря. У пляжних часто присутні додаткові елементи, що розширюють функціональність.

Дощова парасолька кардинально відрізняється від сонцезахисної
Дощова парасолька кардинально відрізняється від сонцезахисної

Якщо порівняти з дощовими, літні парасольки легше і простіше, вони красиво виглядають на фото, пляжі або прогулянці. Вони кардинально інші: це скоріше аксесуар, ніж предмет першої необхідності.

Яка вона - хороша парасолька від сонця?

Сонцезахисна парасолька має:

  • відображати ультрафіолет і інфрачервоне випромінювання;
  • пропускати повітря;
  • мати вітрову стійкість;
  • бути зручним у використанні.

Найкращі парасолі від сонця - на сталевому каркасі, зі спицями зі скловолокна і куполом з натуральних тканин - бавовни або сатину. Економія тут нераціональна: алюмінієвий аксесуар, звичайно, буде легким і виявиться дешевше за ціною, але поламається в перший же сезон. Дорожчі варіанти, не зважаючи на зовнішню крихкість, добре протистоять поривам вітру. Крім того, якісна парасолька з природних тканин «дихає» (під ним не буває душно) і не вигорає, на відміну від аналогів з поліестеру.

Який вибрати колір - рішення суто особисте. В асортименті хороших брендів є моделі білі, пастельних, яскравих відтінків і навіть чорні. Останні дослідження показали, що темні парасолі найкраще захищають від сонця, але різниця між ними і якісними світлими - в діапазоні 10%, тобто несуттєва. У свою чергу, світлі парасолі погано поглинають інфрачервоні промені, а саме вони «обпалюють» нашу шкіру влітку. Під білою або бежевою парасолькою буде менш спекотно, шанси обгоріти або отримати сонячний удар залишаться мінімальними.

Пляжна парасолька з діаметром купола 1,8 м оптимальна для захисту від сонця однієї людини 
Пляжна парасолька з діаметром купола 1,8 м оптимальна для захисту від сонця однієї людини 

При виборі літньої прогулянкової парасольки звертайте увагу також на ручку: прогумовані - найзручніші, так як не ковзають. Ручка не повинна бути занадто великою, таку парасольку складно утримати. Від використання парасольки з маленькою ручкою втомлюється рука. Якщо ви вибираєте сонцезахисну парасольку на пляж, зверніть увагу на діаметр куполу: 1,8 метра - оптимальний для однієї людини. Якщо планується відпочинок в компанії, розмір повинен бути більше.

Чи є альтернатива парасольці від сонця?

Чи можна використовувати дощової парасольку в якості сонцезахисної? Якщо під рукою немає нічого іншого, то так, це реально. Але чи виконає він свої функції, це велике питання.

Аксесуар призначається проти дощу і не передбачений для використання в сонячну погоду. Тканина, використовувана для купола, зазвичай легко пропускає ультрафіолетові промені, а також збирає інфрачервоні. Під ним все одно буде жарко і збережеться ризик отримання опіків, хоча тінь він все ж подарує. Дощова парасолька щільна, не пропускає повітря, і занадто маленька, якщо розглядати його замість пляжного. Крім того, в ясний день ходити з парасолькою від дощу - просто безглуздо.

У нашому магазині «Свісс вотч»  ви зможете купити якісні парасольки з кращих колекцій Chanel, Gucci, Louis VuittonHermes. Вони стануть вашими найкращими друзями!