Який годинник показує час північнокорейському лідеру?

У новітній історії країни, максимально ізольованої від зовнішнього світу, вже виглядають екзотично. Північна Корея, яка з початку 50-х взяла курс на будівництво комунізму, - одна з найбільш закритих країн. Парадоксально, що її нинішній керівник, Кім Чен Ин, при всій його ізоляційній політиці, мілітаризації і антизахідної риториці, освіту здобув в приватних школах Швейцарії, славної не тільки чудовою годинниковою продукцією, але і розвиненими інститутами демократії. І якщо остання обставина досі помітно не відбивається на долі КНДР, то швейцарські годинники неодноразово були помічені на зап'ясті охоронця ідеології чучхе, в тому числі, в ході міжнародних переговорів і зарубіжних поїздок. У перевагах спадкоємця Кім Ір Сена в цій області спробував розібратися інтернет магазин Свісс Вотч.

Функціональність, зведена в канон

Дизайн Movado Museum занадто пізнаваний, щоб його переплутати. Тому, коли моделі з характерним циферблатом фігурують на тому чи іншому заході, їх власники не залишаються без уваги. Зовнішній вигляд для даної колекції був розроблений в 1947 році Натаном Джорджем Хорвіттом на базі принципів закладених рухом Bauhaus, згідно з якими досконалу форму визначає функція виробу. У підсумку, мечовидні стрілки ковзають по круглому табло позбавленому позначень. Ні цифри, ні знаки не відволікають увагу користувача. Єдиний акцент у формі контрастного кола, нагадує світило в зеніті, зробленом в районі «12».

Кім Чен Ин і його годинник Мовадо
Кім Чен Ин і його годинник Мовадо

Можливо, саме асоціація з сонцем, яке самотньо і гордо крокує по небосхилу, і полонила державного діяча далекосхідної держави, яка звикла до одноосібної системи правління. До того ж продукт західної сецесії стилістично перегукується з поширеним на Далекому Сході мінімалізмом. Є навіть припущення, що основоположники Буахауса своє натхнення черпали, в тому числі, в естетиці японських гравюр. Так чи інакше, але концепт ідеально вписується в традиційний світогляд і свідчить про те, що диктатору останнього оплоту комунізму не чужий хороший смак.

Істинно міські годинники

Інші ходики ідеально підійшли б денді з мультикультурного мегаполісу, типу Лондона, Нью-Йорка чи Парижа. У всякому разі, в 60-х роках, запускаючи серію De Ville, що фігурально означає «міська», швейцарська фірма Omega як раз розраховувала розширити коло своїх споживачів за рахунок міських обивателів. Варто зазначити, що до цього компанії вдалося утвердитися в якості творця годинників, розрахованих на виконання спеціальних завдань. Їх лінія Seamaster високо цінується глибоководними дослідниками, серед яких сам Жак Ів Кусто. Speedmaster вибирається NASO як офіційний хронометр для космічних програм, і саме модель з цієї колекції вперше ступила з людиною на місячну поверхню.

Кім Чен Ин в годиннику Омега
Кім Чен Ин в годиннику Омега

Що стосується De Ville, в цій лінії об'єдналися високі технології, що гарантують чудову точність і прославлену надійність, і витончений класичний дизайн, не підвладний віянням моди і гармонуючий з будь-яким гардеробом. У 1999 р застосування коаксіальної технології дозволило фактично усунути ефект тертя, що збільшило запас ходу зі збереженням чудової точності. Крім того, в даний час в модельному ряді легко підібрати екземпляр з необхідним набором функцій, будь-то календарна дата, хронометр, покажчик другого часового поясу або запасу ходу. При цьому циферблат не є перевантаженим і не справляє враження спортивної моделі.

При всій декоративній та функціональній самодостатності і практично аристократичній витонченості, ці ходики укладаються в середній ціновий діапазон. В результаті, Omega знайшла відгук на всіх континентах і міцно закріпилася в декораціях великих міст. І не дивно, що колишньому студенту європейських навчальних закладів вони також сподобалися. Дійсно, в них гармонійно виглядає і випускник коледжу, і президент могутньої міжнародної корпорації. Знайшли вони своє місце і в арсеналі Кім Чен Ина і, варто зауважити, вельми вчасно, оскільки в даний момент в КНДР заборонено ввезення продукції з Швейцарії.

Що стосується клієнтів онлайн магазину Свісс Вотч, їм, в умовах вільного ринку і відкритості інтерактивних продажів, придбати відповідний аксесуар набагато простіше, ніж молодому лідеру північних корейців.