Швидкість, час, Льюїс Хемілтон і його годинник

Льюїс Хемільтон - чотириразовий чемпіон Формули 1Мабуть, неможливо бути фанатом заворожуюче видовищних гонок Формули 1 і при цьому з байдужістю ставитися до їхАвторська модель Льюїса Хемільтона IWC Ingenieur Chronograph Edition Lewis Hamilton чотириразового чемпіона Льюїса Хемільтона. Навіть якщо ви все життя вболівали проти команди McLaren або проти Mercedes AMG Petronas F1, куди наш герой перекочував в 2013 році, ігнорувати харизму відкритого світу знаменитого гонщика вам навряд чи вдасться. Хемілтон не тільки геніальний пілот спортивного боліда і справжній поет гоночної траси. Його артистичність, безпосередність і контактність завойовують популярність у публіки поза треком, а відповідно формують до нього інтерес з боку міжнародних корпорацій, які потребують надійного провідника своїх ідей і просуванні своєї продукції.

Не секрет, що всесвіт надшвидкостей і високих ставок не мислим без надійних вимірників часу. Одними з ключових спонсорів і супутників заходів, з ними пов'язаних, завжди залишалися часові бренди. І оскільки якісний годинник завжди входить в сферу інтересів інтернет магазину Свісс Вотч, ми не могли не провести для наших клієнтів невелике дослідження на тему культових ходиків неперевершеного гонщика з Великобританії. Причому, нам довелося зупинитися на найбільш значущих марках, адже за окремими оцінками у чарівного колекціонера налічується не менше півсотні зразків продукції, яка цокає.

Авторська модель під лейблом IWA

Потрібно віддати належне, Льюїс - особистість різнобічно розвинена. Наприклад, одним з його улюблених художників сучасності є король поп-арту Енді Уорхол. Не дивно, що, коли швейцарський виробник International Watch Company, звернувся до нього з пропозицією про створення унікального годинника на його честь, він не тільки відповів згодою, але і взяв активну участь в обговоренні концепту, зовнішнього вигляду, матеріалів і функціоналу, тобто виступив фактично співавтором твіру мистецтва.

Звичайно, тираж в 250 зразків більш ніж скромний для армії шанувальників Хемілтона, багато з яких напевно виклали б цілий статок, щоб мати годинник IWC, народжений фантазією їх кумира. Однак тим швидше Ingenieur Chronograph Edition Lewis Hamilton перетвориться в колекційний.

Годинник Льюїса Хемільтона IWC Big Pilot's Watch
Годинник Льюїса Хемільтона IWC Big Pilot's Watch

Значний розмір (діаметр 45 мм) - скоріше необхідність для гонщика, якому якщо і доводиться в моменти перевантажень і крутих поворотів звіряти час не по панельним приладам, а за наручним годинником, то великі габарити цифрового табло і широких стрілок значно рятують ситуацію. Титановий корпус і карбоновий циферблат з перфорацією, що нагадує протектор автомобільних шин, схоже покликані сприяти виживанню автоматичного механізму навіть при катастрофі. До речі, запас ходу останнього розрахований на 68 годин - вистачило б ні на один заїзд!

Яка ж Формула 1 без Tag Heuer?

Годинник Льюїса Хемільтона Таг Хойр МонакоПершу команду Хемілтона McLaren довгий час підтримував всесвітньо відомий швейцарський бренд Tag Heuer, співпраця з яким у Льюїса почалася з моменту приходу у великий спорт. Потрібно відзначити, що участь майстра неймовірних віражів не обмежилася зйомками в рекламних роликах. Вірячи в творчий потенціал хлопця в гоночному шоломі, фірма з більш ніж сторічною історією не раз привертала його до розробки унікального дизайну окремих моделей в серіях Carrera і CalibreS.

Звернення до естетики автомобільних гонок для Heuer цілком органічно, оскільки ще в 1916 році їм вдалося досягти хронографічної точності аж до сотої частки секунди. В результаті їм незабаром довелося стати офіційним хронометристом Олімпійських ігор. Визнання позбавило змоги спочивати на лаврах і вдосконалення технічних показників продовжується до цього дня.

Втім, під швейцарським лейблом виходила не просто високоякісна годинникова продукція. На світ з'явилися абсолютно унікальні дизайнерські рішення. Не можна не згадати прославлену великим, майже квадратним корпусом колекцію Monaco, названу на честь однієї з головних локацій автомотоспорту. Якщо додати до їх футуристичного виду водостійкість, рідкісну для чотирикутних корпусів, а також обмеженість кожного випуску, попит на них цілком зрозумілий. Так, 2004-му механізм на підшипниках з ремінною передачею, застосований для Monaco, справив неймовірний фурор на виставці в Базелі.

Льюїс Хемільтон і його годинник Tag Heuer Carrera
Льюїс Хемільтон і його годинник Tag Heuer Carrera

Іншою удачею марки, без якої важко уявити собі того ж Хемілтона на треку, стала серія Carrera. Своїм ім'ям вона зобов'язана епохальним Панамериканським змаганням, щоГодинник Льюїса Хемільтона з колекції Tag Heuer Formula 1 проходили в 50-е в Мексиці. Завдяки натхненній праці над лицьовою частиною годинника і начинкою, любителі поганяти отримали стильну і практичну тахиметрічну шкалу з поділками до п'ятої частки секунди, функції дати і додаткові хронографи, і, звичайно, спеціально розроблений механізм з автопідзаводом. Кожне його нове тріумфальне перевидання моментально розходиться по п'яти континентах.

Сімейство TAG Heuer неможливо було б уявити власне без концепту Formula 1. Його рельєфний, видатний безель, на якому легко прощупуються цифрі, доступний для використання навіть в сліпу, наприклад, при зануренні, що робить його популярним не тільки на асфальтовій поверхні, але і в каламутній воді.

Безумовно, серед настільки гідних зразків навіть у завзятого колекціонера розбіжаться очі. Однак, вірний вибір не терпить суєти, а інтерактивний каталог онлайн магазину Свісс Вотч доступний в будь-який час доби.