Мартін Фрімен: про що розкаже годинник на руці справжнього англійця

Англійський актор Мартін ФріменЙого важко назвати «зіркою» в повному сенсі цього слова. Незважаючи на велику кількість різнопланових кіноролей, Мартін Фрімен не схильний купатися в променях софітів, про нього не тріщать сторінки гламурного глянцю. Актор викликає інтерес до своєї персони зовсім іншим, ніж його «зовнішня обкладинка». У зіграних ним героях є те, що часто називають «англійським характером»: це особлива суміш стриманості, недовірливості, зарозумілості, поверхневої дружелюбності, грубуватої прямолінійності. Тобто все, що притаманне сильним особистостям, з твердим внутрішнім «стрижнем», які не схильні до епатажу і дешевим «понтам».

Талант Фрімена не в тому, щоб «висунутися» на перший план, а в умінні створити особливу психологічну атмосферу характером свого персонажа, якийсь емоційний фон, без якого кіносюжет втратить відчуття правдивості. Знаменитому детективові культового серіалу «Шерлок» набагато комфортніше блищати гостротою розуму в присутності доктора Ватсона (М.Фрімен). Холмсу подобається, що «невисокий друг», що знаходиться завжди поруч, надає йому, Шерлоку, імпозантності. Він нічого не говорить про годинник Ватсона, а даремно: ТАГ Хоер Monaco з характерним чорним фірмовим циферблатом на руці доктора - теж гарне «поле» для талановитої гри. Втім, про естетику цієї моделі знає набагато більше інтернет-магазин Свісс Вотч, каталог якого змусить посилено застукали серце не одного чоловіка ...

Сила стали, краса природності

Сталевий полірований 39-мм корпус цього шедевра так само надійний, як і більш ніж 150-річні швейцарські традиції годинникового ручного виробництва. Під його квадратними, злегка опуклими «плечима» дуже затишно одному з найточніших і надійніших кварцових механізмів.

Під сапфіровим опуклим склом (у нього скошені грані) знаходиться чорне матове поле циферблата ТАГ Heuer Монако, його прикрашає візерунок «сонячний промінь». Цей гламурний фон впевнено відтіняє годинну і хвилинну стрілки, на межі яких напилю рожеве золото і люмінофор, що дозволить власнику і вночі безпомилково перевіряти час.

Мартін Фрімен і його годинник Tag Heuer Monaco
Мартін Фрімен і його годинник Tag Heuer Monaco

Два додаткових лічильника (хвилинний і секундний) надають Monaco характерну впізнаваність і аристократичність. Віконечко дати знаходиться на положенні «6», вгорі дизайн циферблатного поля вінчає гордий логотип бренду і ім'я самої моделі - «Монако».

Доктор Ватсон в цьому суворому годиннику, який так ненав'язливо підкреслює особливу характерність лондонській обстановки, вже не просто увічнює біографію Холмса, він активно допомагає йому і навіть здатний, коли необхідно, ризикнути своїм життям.

З розвитком дії серіалу герой Фрімена з'являється вже з автоматичним хронометром Бреге Type ХХ Aеronavale на ремінці зі шкіри алігатора, строгість і лаконічність якого - в тон грі Мартіна, коли красномовним поглядом легко підкреслити тонкий психологізм ситуації. Або просто зіграли гени: все-таки Фрімен був п'ятою дитиною в сім'ї морського офіцера ...

Модель Тип XX була розроблена брендом Breguet таки для військово-морських підрозділів Франції в 50-х роках минулого століття з характерним «пілотним» дизайном. На 39,5 мм (товщина 14,4 мм) круглому корпусі з нержавіючої сталі обертається односпрямований безель з скошеними краями, що полегшує розрахунок часу.

Годинник Breguet Мартіна Фрімена, який він носить в 4 сезоні «Шерлока»
Годинник Breguet Мартіна Фрімена, який він носить в 4 сезоні «Шерлока»

Стійке до подряпин сапфірове скло прикриває строгий чорний циферблат у найдрібніших деталях, на якому розташовані люмінесцентні стрілки і арабські цифрові мітки. Захаращеності поля не відчувається: три допоміжних циферблата вільно дублюють хід секунд, хвилин і годин, - це пишність точності просто приємно споглядати. Бреге Аеронаваль надійно захищений від води (100 м) і має запас ходу на 48 годин.

Старі добрі традиції

Проте Фримену, до якого пристало шанобливе прізвисько «сердита людина з чудовим почуттям гумору», виявилися не чужі і чисто «цивільні» годинникові захоплення, які сильно не обтяжують, на відміну від згаданих моделей, бюджет актора. На його лівій руці часто мелькає характерний циферблат Camden Вотч, - саме про них говорять як про якісні і надійні годинники, «далекі від ціни розкоші».

Камден Watch є незалежним британським брендом зі своїми, чисто британськими традиціями: від високоякісної обробки кожної детальки до рельєфу «С» на голівці заводу. Навіть номери моделей тут пов'язані з автобусними маршрутами, які колись перетинали історичний район Лондона, що дав годинникам ім'я.

Мартін Фрімен в годиннику Camden Watch

«Ходики», які полюбив Мартін (Camden Вотч No.88) - справжня вінтажна класика: 43-мм круглий сталевий нержавіючий корпус, і злегка манірний, як стара добра Англія, світлий циферблат з витягнутими класичними арабськими цифрами. Проте, всередині них б'ється надійний кварцовий японський калібр, захищений від занурення в воду до 50 м. Мінімалізм підкреслений стилізацією заводної головки в одному ключі з корпусом, що викликає асоціацію із залізничною колією.

Як справжній джентльмен, актор обирає для себе перевірені часом амплуа. На одному з фото ми бачимо його в строгому смоговом костюмі з лаконічним класичним Данхіллом, що перегукується з блиском масивних запонок. «Смачно» і стильно.

Зворушені метафоричним рядком? Заінтриговані традиціями, обраними Мартіном Фріменом? Тоді загляньте в каталог онлайн-бутіка Свісс Вотч, менеджери якого дещо цікаве запропонують і вам.