Марлон Брандо в полоні ролей, жінок і годинників

Легенда Голлівуду Марлон БрандоКінокритики абсолютно небезпідставно переконані, що кінематограф до явища в ньому Марлона Брандо і після зазнав кардинальних змін. Цій людині, що спирається в своїй кар'єрі на систему Станіславського і ретельно опрацьовує кожен нюанс у майбутній ролі, вдалося підняти планку акторської кінематографічної майстерності фактично на сучасну висоту, перетворивши жанр з суто розважального в концептуально-психологічний.

Звичайно, крім геніальної гри і вживання в образ, не останнє місце в кадрі займав такий аксесуар, як наручний годинник. Годинники супроводжували героя фільму і нерідко допомагали розкрити його характер не гірше майстра сцени. Вони ж за об'єктивом камери своїм мірним цоканням не давали спокою знесиленому актору. Які годинники переслідували незабутнього Марлона Брандо, ще за життя названого однією з найбільш значущих легенд Голлівуду? Про це в нижче в дослідженні інтернет магазину Свісс Вотч.

Романтичний відблиск від Vacheron Constantin

Перший у своєму житті Оскар Брандо отримав за роль нью-йоркського вантажника в кінострічці 1954 року «В порту». До того моменту ім'я Марлона вже гриміло на всю Фабрику Мрій. Йому вдавалося грати цілковито протилежних по психології персонажів, і за це любов до нього глядачів зростала в геометричній прогресії. З приводу вручення нагороди прихильниця його творчості актриса угорського походження Заза Габор презентувала йому золотий годинник від Vacheron Constantin зі зворушливим гравіюванням «to Marlon love Zsa-zsa» з датою.

Актриса угорського походження Заза Габор презентувала Марлону Брандо золотий годинник від Vacheron Constantin зі зворушливим гравіюванням «to Marlon love Zsa-zsa» з датою.
Актриса угорського походження Заза Габор презентувала Марлону Брандо золотий годинник від Vacheron Constantin
 зі зворушливим гравіюванням «to Marlon love Zsa-zsa» з датою.

Безумовно, герой широких екранів користувався неймовірною популярністю у жінок. Йому приписували романи з культовими зірками епохи. Він був одружений тричі. А випадково зустрівшись з Габор на початку 60-х на одному з телевізійних шоу, він, будучи п'яним, повівся відверто по-хамськи. До того моменту його погляди на світ і акторське ремесло зокрема придбали абсолютно цинічні відтінки. Однак, наївний напис не загубився, і через п'ять років після його смерті ходики з благородним хвилястим орнаментом на циферблаті пішли за 18 тисяч доларів. Чи багато вони значили у житті бунтаря і новатора? Як знати...

Непрості відносини з батьками і Ролекс

Інший годинник, який перепав Брандо молодшому в подарунок від батьків в далеких 40-х, не мав відтінка безхмарних спогадів. Батько майбутнього актора був строгих правил і людиною важкого характеру. У своїх дітях він культивував комплекс провини. Навіть обійми були строго дозованими на Різдво і дні народження. А дізнавшись, що син робить успіхи в навчанні акторській майстерності у військовому училищі, куди Брандо старший його відправив, щоб армійська виправка виховала в ньому «справжнього чоловіка», розгніваний батько недвозначно відгукнувся про фабрику мрій як про розсадник гомосексуальної культури і спробував накласти найсуворішу заборону на будь-які спроби свого сина просунутися на цьому терені.

Першим годинником Rolex для Марлона Брандо став Rolex Oyster Royalite Observatory, подарований батьками на 19-річчя в 1943 році,про що свідчить пам'ятне гравірування «to Bud from Mather and Dad 1943».
Першим годинником Rolex для Марлона Брандо став Rolex Oyster Royalite Observatory, подарований батьками на 19-річчя в 1943 році,
про що свідчить пам'ятне гравірування «to Bud from Mather and Dad 1943».

Тим більше дивним здається презент від батьків у вигляді Rolex Oyster Royalite Observatory з пам'ятним гравіюванням «to Bud from Mather and Dad 1943». Наскільки велике значення вони могли для нього мати, можна судити хоча б із заяви, що він з великим задоволенням хотів би, як Мерлін Монро, виховуватися в дитячих притулках.

Проте, Ролекси переслідували його в кадрі протягом усього життя. В цьому немає нічого дивного і фатального. Швейцарська компанія позиціонувала свою продукцію як президентський годинник, щедро роздаровуючи екземпляри лідерам США, і повінь ними кінематографа стало справою техніки.

Годинник Марлона Брандо Rolex Datejust, в якому він грає в картині «Останнє танго в Парижі».
Годинник Марлона Брандо Rolex Datejust, в якому він грає в картині «Останнє танго в Парижі».

Так, Datejust, з якими актор грає в картині «Останнє танго в Парижі», були свого часу передані в подарунок від фірми президенту Ейзенхауеру. Завдяки розвиненій короткозорості останнього, в класичного вигляду модель внесли функціональне удосконалення у вигляді циклопічної лінзи, що збільшує зображення дати.

У фільмі «Апокаліпсис сьогодні» на руці його брутального героя красуються Rolex GMT Master. Правда, позбавлені безеля. Сама модифікація була розроблена швейцарською компанією спільно з Pan Americans Airway в 50-х і була покликана служити потребам авіації, завдяки чому особлива увага при її створенні приділялася функції другої часової зони. Тому шкала на ободі мала цілком практичне значення у відносинах пілотів і диспетчерських служб авіакомпанії. Втім, її відсутність при зйомках, мабуть, тільки підкреслила психологічну нестійкість самого зображуваного персонажа - божевільного полковника Курца.

У фільмі «Апокаліпсис сьогодні» на руці Марлона Брандо красується Rolex GMT Master.
У фільмі «Апокаліпсис сьогодні» на руці Марлона Брандо красується Rolex GMT Master.

Цікаво, що після цієї роботи Марлон приймає рішення піти з кіноіндустрії, хоча своє зневажливе ставлення до професії відкрито демонстрував уже протягом багатьох років.

На сьогоднішній день згаданим супутникам богеми вже навряд чи притаманний статус культовості. Годинники як засіб самовираження навряд чи щось нагадують про минулі вершини голлівудського Парнасу новим поколінням. Вони представляють не минуле, а сьогодення. І вибрати свій унікальний стиль можна за допомогою інтерактивних ресурсів онлайн магазину Свісс Вотч.