Майк Хорн: «Звіряю екстремальне життя по екстремальним годинникам»

Майк Хорн - дослідник світу природиЙого з абсолютною впевненістю можна назвати «людиною в дорозі»: уродженцю Південної Африки, жителю Швейцарії, Майк Хорн в годиннику Panerai Submersible Mike Horn Special Editionпрофесійному досліднику і шукачеві пригод Майку Хорну вдома дійсно не сидиться. Послужний список його багатомісячних (і багаторічних) експедицій займе не одну сторінку, і охоплює майже всі куточки нашої неосяжної планети, демонструючи її захоплююче різноманіття. До жадобі екстремальних подорожей Майка підштовхнула ... студентська лава, хоча студенту-переростку на той момент стукнуло вже 34. Його дипломна робота стосувалася розселення первісних людей з Африканського континенту в Європу. А чим ще, як не власним прикладом, перевірити здатність пращурів здійснювати далекі піші переходи?

З тих пір він виходив світ уздовж і поперек, ставши найбільшим дослідником, реальним героєм сучасності. Хорн з успіхом демонструє приголомшливу непохитність волі, наражаючись фізичних і психологічних навантажень, подорожуючи полярної ночі вздовж Північного полюса, піднімаючись на гімалайський «восьмитисячник» без кисневої маски, перепливаючи Амазонку з пораненою ногою. З 24 годин доби він вичавлює все тридцять і любить ставити обивателів в глухий кут, запитуючи, як вони розпоряджаються приблизно з 30 тисячами днів життя, виділених людині. Майк Хорн впевнений - якщо дивитися на світ неупереджено, то кожен знайде можливість втілити свою мрію в життя. Перед такими, як він, хочеться зняти капелюх. Власник мануфактури Oффічінe Pаnеrаі одного разу, знявши зі своєї руки годинник, віддав їх йому зі словами: «З сьогоднішнього дня носите тільки Пaнepaі!». До слова, в багатющому каталозі інтернет-магазину Свісс Вотч продукція даної марки представлена ​​винятковими моделями. Зайдіть в каталог - і ви знайдете багато цікавих хронометрів, розроблених спеціально для сильних і сміливих.

З Панерай по життю і по Землі

Pаnеrаі став незмінним супутником Майка в його екстремальному житті абсолютно логічно. Італійський бренд спеціалізується на «невбиваних» годинниках з 30-х років минулого століття, почавши з серії хронометрів, якими оснащувалися підводні диверсійні підрозділи - точними, надійними, водонепроникними. З огляду на особливість експлуатації, над заводною головкою всіх панераевскіх «ходиків» красується фірмова скоба, що захищає її і страхувальний важіль, що фіксує головку від випадкового розкручування.

Ці якості повністю підходили для Хорна, хіба що додалося ще одна вимога - стійка робота при екстремальних температурах і обов'язково механічна «начинка». Панерай, врахувавши це, відтепер готують для кожної експедиції мандрівника спеціальну модель, що влаштовує його за всіма параметрами.

Майк Хорн в годиннику Pаnеrаі Люмінор Арктос
Майк Хорн в годиннику Pаnеrаі Люмінор Арктос

Так на світ з'явився Pаnеrаі Люмінор Арктос, який супроводжував його в експедиції Arktos (2002-2004). «Коли ставало холодно, і градусник падав різко вниз, весь мій одяг замерзав, пальці не рухалися. Лише мій годинник йшов далі », - згадує Майк. «Арктос» - надійна «конячка», що переносить -70 за Цельсієм, її надійний механічний калібр з автоподзаводом захищає круглий 44-мм сталевий матовий корпус. Стрілки злегка «роздуті», мають люмінесцентне покриття, як і інші мітки, і це зрозуміло - все повинно "читатися» при будь-якому освітленні. У хронометра - два додаткових вікна: лічильник секунд і віконце дати, на безеле, що обертається, - рифлені мітки сторін світу, що дозволяють розрахувати положення подорожнього. Все це вінчає опукле сапфірове скло. На задній кришці викарбувано карту Арктики.

На честь експедиції на Північний полюс 2006 року приурочений вихід Пaнepaі North Pole, також блискуче підготовлений до арктичного «екстриму». Ці «ходики» на каучуковому ремінці чітко покажуть години, хвилини, дату, час за Гринвічем, мають індикацію другого часового поясу на внутрішньому обідку циферблату. Їх автоматичний механічний калібр захищений внутрішньої «антімагніткой» з м'якого заліза і водонепроникний (300м). Норс Поул також мужній і красивий, як попередник - ті ж «габарити» і надійність. У них Хорн вперше в світі пішки підкорив Північний полюс в умовах лютої полярної зими.

 «Неможливе існує до тих пір, поки ми не знайдемо спосіб зробити це можливим ...»

Зі своїх подорожей Хорн виносить не тільки враження, але і висновки про вплив людства на екологію. Навколосвітня експедиція Pаngаеa (2008-2012) приурочена до ідеї повернення планети до первозданного стану, безпечного для всіх видів життя. Майк своїм прикладом закликає виходити людей із зони свого комфорту, думати не тільки про себе, а й про навколишній світ.

Для кругосвітньої експедиції Pаngаеa (2008-2012) була розроблена модель Pаnеrаі РАМ 307 з вбудованим глибиноміром
Для кругосвітньої експедиції Pаngаеa (2008-2012) була розроблена модель Pаnеrаі РАМ 307 з вбудованим глибиноміром

На зап'ясті у нього видно Pаnеrаі РАМ 307: на відміну від попередників, годинники витримують підйом на високогір'ї і глибоководне занурення, корпус (матовий титан) трохи крупніше - 47мм. У моделі 42-годинний ходовий запас і мрія всіх дайверів - вбудований глибиномір. На циферблаті вишуканого синього кольору часові мітки, стрілки і шкала глибини мають флуоресцентне тритієве покриття. Їх прикриває 3мм сапфірове скло, яке впевнено захищає від води на 120-метровому зануренні.

 Четверта глава співпраці Оффічіне Панерай з Хорном (експедиція Pole2Pole, 2016-2017) ознаменувалася виходом значної моделі Люмінор Сабмерсебл 1950 3 Days GMT Аутоматик Titanio. Легкий шліфований титан 47-мм корпусу захистить надійну автоматичну механіку з сертифікатом СОSС навіть на 300-метровій глибині, а електронний датчик і обертається безель дозволить розрахувати дайверу точний час занурення. Природно, повний набір функцій для мандрівника, включаючи виділену кольором стрілку GMT, плюс завод калібру на 72 години надійної роботи.

Годинник Майка Хорна Pаnеrаі Luminor Submersible 1950 3 Days GMT Automatic Titanio
Годинник Майка Хорна Pаnеrаі Luminor Submersible 1950 3 Days GMT Automatic Titanio

 В поле часових переваг екстремала іноді потрапляють і інші моделі. До них варто віднести кварцовий Wenger - супутника багатьох іменитих мандрівників. Ці спортивний годинник в 43-мм корпусі з нержавіючої сталі лаконічний і зрозумілий: чіткі, великі мітки і стрілки зі світінням у темряві, солідний 100-метровий запас міцності під водою, надійний ремінець з каучуку.

Саме пунктуальність дозволяє людині досягти його особистих висот в будь-якому їз починань. Каталог інтернет-бутіка Свісс Вотч приберіг для своїх клієнтів чимало цікавих приладів, що вимірюють час в будь-якому куточку планети. Заходьте і плануйте свої майбутні подорожі разом з нами.