Годинники, пов'язані з ім'ям Стіва Маккуїна

Стів Макквін, "людина і гонщик"Коли мова заходить про екранізованих героїчних персонажів Золотої Ери Голлівуду, не можна не згадати ім'я Стіва Маккуїна, який подарував глядачеві десятки яскравих образів і збагатив скарбницю кінематографа. На думку кінокритиків, актор мав природну харизму і здатність опановувати увагу мас, що нерідко рятувало відверто слабкі з режисерської точки зору кінострічки. З іншого боку, «хороший хлопець» і еталон «справжнього чоловіка» на екрані, в житті він прекрасно розбирався в машинах, мотоциклах і, звичайно, в якісних годинниках. З його образом пов'язують чимало моделей, причому деяким з них він в буквальному сенсі відкрив дорогу, перетворивши в частину культу. У перипетіях годинникових інтриг, не вщухаючих навколо його імені донині, спробував розібратися інтернет магазин Свісс Вотч.

Небесний екран під колір очей і революційний концепт

Роль гонщика, зіграна Маккуїном у фільмі «Ле-Ман» 1971 року, мабуть, найбільш запам'ятовується. Однак, зоряною вона стала не тільки для Стіва, але і для швейцарської компанії Tag Heuer. Саме їх годинник з серії Monaco виявився на зап'ясті ліричного героя і фігурував в кадрі не рідше, ніж панель управління гоночним автомобілем.

До речі, ідеально квадратний циферблат, метод нанесення метричної шкали, застосування підкреслено червоних стрілок і розташування по боках додаткових лічильників зі стрілками і розміткою - все це досить сильно нагадувало естетику спідометрів. Крім того, модель відповідала всім вимогам, що пред'являються до гоночних хронографів, і до того ж мала завидну герметичність, що для чотирикутного корпусу того періоду було рідкістю.

Стів Макквін та його годинник Tag Heuer Monaco у фільмі Ле-Ман
Стів Макквін та його годинник Tag Heuer Monaco у фільмі Ле-Ман

Подейкують, що це були не єдині ходики, відібрані реквизитною командою для створення потрібної атмосфери напружених гонок. Наприклад, в числі інших Стіву була запропонована Omega. На що той скипів і заявив, що не дозволить створювати рекламу цього бренду в його стрічці. Пізніше його увагу привернув небесно-блакитний квадрат вже згаданого Monaco. На той момент він ще нічого не чув про цю марку і сміливий дизайн його убив. На той момент каскадером і маккуіновскім інструктором був швейцарський гонщик Джо Зифферт, який вже був рекламним «обличчям» Tag Heuer, і тому на його комбінезоні присутній лейбл компанії. В ході інструктажу Стів і Джо здружилися, і коли дійшла справа до вибору гоночного костюма, актор выддав перевагу такому же комбінезону, як у інструктора.

Наскільки ці події вплинули на просування годинника Monaco, випущеного на честь всесвітньо відомої локації для проведення Формули 1, можна судити по тому, що через десятки років після смерті кінозірки дана серія чітко асоціюється з його образом.

Легендарний Rolex

Напевно, було б дивно, якби американська знаменитість ігнорувала Ролекс, які до непристойності часто мелькають в фільмах. У рекламі нерідко можна зустріти поєднання Explorer II Steve McQueen. І варто зазначити, що серія, яка оснащена безелем з двадцятичотирьохгодинною шкалою, підсвічуються в темряві позначеннями і особливо виділяється яскраво-помаранчевій стрілкою, дійсно створювалася для потреб безстрашних дослідників і мандрівників. Даний годинник розрахований на роботу в екстремальних умовах, і немає нічого дивного, що для додання йому героїчного ореолу поруч поміщають ім'я, яке втілило героїзм в кінематографі.

Стів Макквін в годиннику Ролекс Субмарінер
Стів Макквін в годиннику Ролекс Субмарінер

Однак, немає достовірних відомостей, що Маккуїн носив саме цю модель. На публічних фото він частіше з'являвся в не менш знаменитому Rolex Submariner. Водонепроникність, люмінесцентне покриття значків і стрілок, надійний безель і бездоганна автоматика в якості начинки. Такі ходики створювалися для підкорення підводного світу і при цьому чудово підходили під імідж улюбленця публіки.

До речі, з ними пов'язана цікава історія. Справа в тому, що Стів подарував їх каскадеру Джейнсу Лорену, з яким співпрацював в процесі більш десятка зйомок. Навіть на задній кришці він замовив вигравіювати пам'ятний напис «Loren, the best damn stuntman the world, Steve», персоніфікувавши, таким чином, презент. Надалі будинок Лорена з усім вмістом згорів під час пожежі, і, здійснюючи за згодою сім'ї Дженса пошуки на попелище, колекціонер Майкл Айзенберг через кілька тижнів виявив згаданий екземпляр. Знахідка була відреставрована і виставлена ​​на аукціоні, з перерахуванням частини коштів від продажу постраждалим при пожежі, а також благодійної організації Boys Republic, яку колись підтримував Стів Маккуїн.

Лейтенант Булліт (Стів Макквін) і його годинник Hamilton
Лейтенант Булліт (Стів Макквін) і його годинник Hamilton

З годинників, присутніх у фільмах, варто окремо згадати годинник інспектора Булліта з однойменного детективного трилера, хоча б тому, що вимірювачі часу грають не останню роль в поліцейських розслідуваннях. Ними стала військова модель MIL-W 3818B від американської компанії Hamilton, що постачає армію США. Правда на зап'ясті героя красується моделька на шкіряному ремінці, в той час як за натовськими стандартами вона випускається на спеціально розробленому текстильному.

Але який б ажіотаж не підіймався навколо зоряних ходиків, у клієнтів онлайн магазину Свісс Вотч завжди є можливість звернутися до нашого інтерактивного каталогу і вибрати гідний зразок.