Дивовижний годинник Меріл Стріп

Наручний годинник Меріл Стріп від Jaeger-LeCoultreОдна з кращих актрис сучасності, творець приголомшливих пам'ятних образів у фільмах ставших культовими, володарка трьох Оскарів і безлічі інших нагород - Меріл Стріп відома для широкого загалу, що стежить за її творчістю, також вишуканим смаком. І звичайно, така неординарна особистість не могла не зацікавити інтернет магазин Свісс Вотч на предмет її вподобань в області годинників.

Безумовно, вона нерідко з'являється в публічних місцях і потрапляє в об'єктиви камер і на сторінки журналів. Однак, не посвячений глядач навряд чи розрізнить на її зап'ясті звичний погляду годинник. На ньому явно не проглядається нічого, крім прикрас. І тільки око професіонала моментально визначить, що шкіряний браслет з посипаною діамантами пряжкою не що інше як калібр 101 від Jaeger-LeCoultre - швейцарського бренду вже не перше сторіччя вдосконалює випускаємі хронографи, доводячи їх до рівня унікальних творів мистецтва.

Jaeger-LeCoultre калібр 101 на руці Меріл СтріпЯкщо озирнутися назад в історію творчих пошуків династії годинникарів сімейства LeCoultre, то модель, так гармонійно поєднана з образом неповторної Меріл Стріп, зовсім не здасться дивом занесеним з іншої планети, а цілком логічним продовженням повсякденної діяльності декількох поколінь майстрів.

Перший крок на цьому шляху було зроблено ще в 1844 році, коли Антуан ЛеКультр винайшов мілліонометр, за допомогою якого стало можливо відміряти мікронні розміри і створювати мікро-деталі і відповідні мініатюрні механізми. Забавно, але в Швейцарії на той момент ще не діяло патентне право і прилад залишався комерційною таємницею аж до Всесвітньої Виставки в Парижі в 1900 р.

У 1907 році світ побачили найтонші кишенькові годинники. Їх товщина становила всього 1,38 мм. І цей рекорд досі не побито, а за півстоліття їх виробництва вони розійшлися по континентах в воістину колекційній кількості 400 екземплярів.

Фірма працювала не тільки над зменшенням простору, який міг би займати движок, але і над розширенням функціоналу. В результаті, нікому іншому, як їм вдалося створити найскладніший механізм, в арсенал якого входить 26 найскладніших в своєму виконанні функцій.

Мініатюризація неминуче привела до комбінування з ювелірними прикрасами і фактично до вбудовування ставшого ледь помітним циферблата в хитромудрий малюнок розкішного браслета. Момент появи калібру 101, що приніс славу компанії, відноситься до 1929-го. Протягом 20-х заможні клієнти мали можливість придбати чимало шедевральних зразків в набираючому популярністі стилі арт-деко. До цієї теми дизайнери продовжують повертатися з кожним новим поколінням. А міні-годинки - плідне поле для реалізації фантазії.

Наприклад, якщо в архітектуру піонерів входило 74 деталі при загальній вазі в 1 грам, вже в ходиках Єлизавети II, одягнутих нею на власну коронацію в 1953 р, налічувалося 98 функціональних елементів! І сторонній спостерігач навряд чи розгледів у витонченому діамантовому браслеті циферблат з трохи помітними стрілками. Самі творці з цього приводу жартують, що в нашому світі «гулліверів» вирішили б, що такі годинники збирають піддані Ліліпутії, але, на жаль, їх обійшли на цьому терені конкуренти з Блефуску!

Еволюція розкоші

Можливо, виконавиці ролі Маргарет Теттчер - першої жінки прем'єра Великобританії - в житті імпонували більше смаки британської королеви, адже, як відомо, сама «Залізна Леді» вважала за краще більш строгий діловий стиль без надмірностей.

Як би там не було, але годинник Меріл - одночасно дань ювелірним традиціям, технічним досягненням і оновленому погляду на поняття прекрасного. Не можна не погодитися, що на голлівудські гонорари, затребувана супер-зірка широких екранів з легкістю могла собі дозволити найбільш божевільну кількість дорогоцінних каменів.

Наручний годинник Jaeger-LeCoultre 101 Etrier на шкіряному браслеті з посипаною діамантами пряжкою
Наручний годинник Jaeger-LeCoultre 101 Etrier на шкіряному браслеті з посипаною діамантами пряжкою

Однак, модні тенденції з часів золотого стандарту хитнулися в бік стриманості і лаконічності. Тому більшу частину зап'ястя займає майже скромний ремінець, за рахунок чого досягається ще більший ефект від акценту на діамантовій пряжці. При цьому смужка, відведена циферблатному табло, порівнянна в масштабах з розміром значних камінчиків.

Можливо, потрібно мати гострий зір, щоб відповісти на питання: «Котра година?» З іншого боку, хіба вони не квінтеессенція сучасної жіночності? Звичайно, далеко не всякий ризикне на таку марнотратну з точки зору холодного розуму покупку, навіть в ім'я високого мистецтва. Однак, нічого не заважає звернутися до послуг каталогу онлайн магазину Свісс Вотч та знайти підходящі під ваш неповторний стиль хронографи, якщо не серед продукції Jaeger-LeCoultre, то серед його гідних візаві.